Close

Efektívne chudnutie

Intenzívny program chudnutia nie je iba o cvičení, formovaní postavy, úprave stravy a chudnutí. Je to životný štýl, ktorý Vám pomôže lepšie spoznať svoje telo a zmeniť doterajší prístup k sebe samému. Jeho filozofia je zábava a radosť z pohybu…

Program je určený pre tých, ktorí:
 • prechádzajú z jednej diéty do druhej a majú pocit, že im nič nezaberá
 • túžia po zdravej a bezpečnej úprave váhy za pomoci odborníka
 • chcú formovať postavu, podľa vlastných predstáv
 • vyžadujú komplexnú odbornú pomoc a priaznivý výsledok
 • chcú si dlhodobo a pohodlne udržať svoju optimálnu váhu
Čo môžete získať?
 • zbavíte sa nadbytočných kilogramov bez hladovania a jojo efektu
 • telesnú zdatnosť – kondíciu
 • vytrvalosť
 • zdravé sebavedomie
 • správnu životosprávu
 • výrazné zlepšenie celkového vzhľadu
 • pozitívne ovplyvnenie fyzickej i psychickej stránky osobnosti
 • nových priateľov
Pomôžeme Vám prekonať bariéry.

Niektorí ľudia majú zlé predsudky zo svojho vzhľadu a preto zahambene stoja pred prahom fitness a skúšajú neefektívne kúry chudnutia. Myslíte si, že Vaše krivky tela nepatria do fitness? Práve naopak, každý vníma Vašu prítomnosť ako správnu vec pre Vaše telo. Presvedčte sa, že nie ste sami a prekonajte bariéru, ktorú máte v hlave a ktorá Vám bráni urobiť správnu vec.

Redukčné programy

Jednotlivé programy chudnutia sú rozdelené podľa predpokladaných požiadaviek z Vašej strany, aby sme spoločne dosiahli Váš očakávaný cieľ, pričom sa vieme prispôsobiť Vášmu zdravotnému stavu, návykom, pracovným povinnostiam a podobne.


Programy konzultujeme na bezplatnom a nezáväznom stretnutí poďla individuálnych potrieb zákazníka.
Kontaktujte nás a dohodnite si stretnutie, radi Vás privítame.


Základný

Podpora a profesionálny prístup nášho tímu je tým správnym garantom pre začiatok chudnutia. Program obsahuje všetky základné služby pre dosiahnutie cieľa.

Komplexný

Aktívny pohyb v kombinácií rôznych druhov tréningu za pomoci trénerov a úprava stravovacieho režimu sú vedecky dokázanou racionálnou, bezpečnou a najrýchlejšou cestou ku krásnej postave a k zdravému životnému štýlu.

Dlhodobý

Aby sa úspech nie len dostavil, ale aj pretrval, je dôležité osvojiť si správne a zdravé stravovacie návyky. Pri dlhodobom a pravidelnom cvičení pod dohľadom a pevnou rukou profesionálneho trénera, bude Váš úspech zaručený.

Exclusive

Patríte k tým najnáročnejším? Vyžadujete vždy to najlepšie, viete byť na seba prísny a so svojím časom musíte nakladať čo najefektívnejšie? Ak to myslíte vážne, program exclusive je určený práve pre Vás.

Výsledky

Predkladáme Vám aktualizované spoločné výsledky všetkých ľudí, ktorí úspešne zmenili svoj životný štýl v spolupráci profesionálnych trénerov XFIT.


Aktualizované 30. 5. 2016

197
Muži a Ženy
1945
Schudnutie v páse (cm)
1470
úbytok váhy a tukov (kg)

Dokonalá diagnostika tela

Prístroj InBody 230 patrí medzi úplnú špičku medzi analyzátormi ľudského tela a slúži k jeho detailnému rozboru. Používajú ho medicínski experti a dietologické centrá po celom svete. Bezbolestné a rýchle vyšetrenie Vám jasne špecifikuje množstvo údajov o Vašej stavbe tela. Prístroj zároveň vyhodnocuje údaje do presných tabuliek, ktoré s Vami odkonzultujeme, aby ste rozumeli všetkým možnostiam v oblasti chudnutia.


Po nameraní Vám objasníme všetky podrobné informácie z diagnostiky, ktoré Vám uľahčia nasledujúce kroky v chudnutí. Hodnoty s výsledkami môžeme odovzdať v tlačovej alebo digitálnej forme pre ďalšie použitie napr. u lekára alebo pre porovnanie s odstupom času.

Základné zloženie tela

 • voda
 • tuk
 • minerálne látky
 • bielkoviny / proteiny

Súčet zložiek udáva celkovú hmotnosť tela.

Svalová hmota / tuk

Dozviete sa množstvo svalovej hmoty, ktorou disponujete. Taktiež množstvo tuku a celkovú hmotnosť.

Diagnóza obezity

Pre určenie rizika obezity slúžia hodnoty:

 • BMI - Body Mass Index
 • PBF - Percento tuku v tele
 • WHR - Pomer pásu a bokov

Vyváženosť postavy

Diagram vyváženosti telesných proporcií. Prístroj presne určí dysbalanciu postavy podľa častí tela.

 • trup
 • ľavá ruka
 • pravá ruka
 • ľavá noha
 • pravá noha

Podľa tvaru je možné zistiť, ktorá časť tela je silnejšia alebo slabšia. Taktiež je vidieť pomer svalov a tuku.

Retencia vody

Celkové množstvo vody a jej rozloženie. Celková telesná voda (TBW) sa skladá z vody:

 • vnútrobunkovej (ICW)
 • mimobunkovej (ECW)

Pokiaľ sú určité časti tela mimo bežné hodnoty, odhalí vznik OTOKU alebo EDEMY.

Stupeň obezity alebo podvýživy

Stupeň obezity je pomer skutočnej telesnej hmotnosti voči ideálnej hmotnosti. Graf znázorňuje:

 • BCM - bunková hmota
 • BMC - mineralizácia kostí
 • BMR - minimálna potrebná energia pre životné funkcie
 • AMC - obvod svalov paže
 • A C - podkožný tuk

Útrobný telesný tuk

Tieto tuky sa ukladajú medzi vnútorné orgány. Ich nadmerné množstvo spôsobuje metabolické, ale aj kardiovaskulárne ochorenia.

Komplexné vyhodnotenie

Zhrnutie všetkých nameraných údajov:

 • tukové tkanivo
 • svalová hmota
 • telesný tuk
 • svalová sila
 • telesný typ
 • edema - odtok
 • telesná vyváženosť
 • váha

Referencie

Prečítajte si reakcie a skúsenosti účastníkov efektívneho chudnutia, ktoré vám možno úkážu cestu práve za tým vašim cieľom.


Už máte vytýčený cieľ?

Pani Soňa a pán Vladislav

Do „Nového roka 2016“ sme spolu s manželom išli s predsavzatím, že od pondelka začneme so sebou niečo robiť. Prešiel jeden pondelok, druhý, tretí, ... Týždeň utekal za týždňom, až tu zrazu bol mesiac máj a manžel ma posadil do auta s tým, že má pre mňa prekvapenie. Keď sme zaparkovali pred XFITom, už som vedela, že sa začína plniť naše novoročné predsavzatie „od pondelka“. Prvé stretnutie s našimi osobnými trénermi bolo nad naše očakávania. Mladí, veselí a ústretoví ľudia, ktorí vedeli odpovedať na všetky naše nesmelé otázky. XFIT navštevujeme pravidelne v pondelok, stredu a v piatok, kde cvičíme pod dohľadom našich skúsených trénerov. Stali sa aj našimi úžasnými priateľmi. Vždy sa snažíme ísť až na hranice svojich možností. O tom svedčia aj naše výsledky. Spoločne s manželom sa nám podarilo schudnúť neuveriteľných 34kg. Pohyb je jednoducho úžasný. Dnes už nevyslovíme myšlienku: „Nemám čas cvičiť.“ Dnes sa zamyslíme a povieme si: „Na čo sme to neustále odkladali a prečo sme vlastne nezačali už skôr?“ Veď my milujeme cvičenie a odporúčame ho aj všetkým Vám, ktorí stále čakáte na ten svoj „zázračný pondelok“.

Pani Dáša (42 rokov)

Moje rozhodnutie začať systematicky a pravidelne cvičiť bolo nutné. Veľa hodín presedených pri PC a práca viac psychická ako fyzická, to všetko sa časom podpísalo na mojom zdravotnom stave. Stavy únavy narastali. Mojim zámerom je cítiť sa dobre, prekonať lenivosť a mať radosť z pohybu. Keďže mi chutí jesť, milujem sladkosti a diéty nemám v obľube, zvolila som pohyb. Tréningy s mojou osobnou trénerkou Silviou Vančovou,  ma vždy nabudia, páči sa mi prekonávať výzvy. Cvičenie s osobným trénerom má veľa výhod, vie usmerniť, dbá na správnosť a vhodnosť cvikov, vie poradiť a hlavne motivovať.  Naozaj, ak raz začnete cvičiť nechcete vynechať žiadny tréning, žiadne cvičenie a hlavne sa tešíte z výsledkov či už viditeľných či pocitových. Nesledujem váhu ani centimetre ale viem, že energie mám určite viac, moje telo je spevnené a ja už nie som unavená.

Pani Vierka ( 42 rokov)

Posledné roky sa môj život točil okolo povinností v práci, starostlivosťou o domácnosť, rodinu a predovšetkým teraz už deväťročného syna. Kilá pomaly, ale iste pribúdali. Až jedného jesenného dňa, keď ručička na váhe prekročila ďalšie okrúhle číslo som si povedala: „A dosť výhovorkám, že nie je čas, že prednejšia je rodina, práca. Musím si nájsť čas a niečo začať so sebou robiť.“ Začiatky boli ťažké, no po každom tréningu s trénerom som z posilňovne odchádzala fyzicky zničená a psychicky povzbudená a odhodlaná dosiahnuť cieľ. Výsledok nenechal na seba dlho čakať. Pod odborným dohľadom a s radami o stravovaní som schudla 11 kg. S výsledkom som spokojná, takže cieľ splnený. Dalo by sa predpokladať, že už ma nikto vo fitku neuvidí. Opak je pravdou, cvičenie sa stalo mojou drogou, bez ktorej neviem žiť. Do fitka chodím už tretím rokom a ak sa odhodláte aj vy prísť určite sa stretneme.

Pani Nikoleta (20 rokov)

Po dlhom čase nič nerobenia a zlom životnom štýle som sa konečne na začiatku tohto roku odhodlala ísť do fitka a začať so sebou niečo robiť. Vedela som, že budem potrebovať odbornú pomoc a pri mojej lenivej povahe mi padla vhod možnosť začať cvičiť pod dohľadom skúseného trénera, ktorým sa pre mňa stala Aďka. Na začiatku bola moja váha na čisle 80,4 kg čo bolo neprípustné pri mojej výške 172 cm. Zmenila som jedálniček, ktorý mi bol poradený a začala som pravidelne cvičiť. Začiatky boli veľmi ťažké, ale určite neľutujem, hneď po prvom mesiaci som schudla -5 kg čistého tuku. To ma nakoplo a motivovalo ešte viac. Od 14.1. 2016 do 14.4.2016 som schudla z váhy 80,4 kg na váhu 69,8 kg. Cvičeniu sa venujem aj naďalej a vďaka mojej trénerke sa každým mesiacom zlepšujem. Určite odporúčam všetkým, ktorý sa nevedia prinútiť, nechcú a hľadajú každý deň výhovorku tak ako aj ja pred štyrmi mesiacmi. Neoľutuje ani jeden z vás, práve naopak. Zlepší sa váš fyzický ale aj psychický stav.

Pani Monika (36 rokov)

Denne som pozerala na billboard „kurz chudnutia“. Chcela som sa začať „hýbať“ a tak som navštívila XFIT. Prvé – úvodné cvičenie ma veľmi milo prekvapilo – príjemné prostredie a skvelá trénerka. Ani mi dlho netrvalo rozhodnúť sa, že idem do toho. Odvážne som dúfala, že sa mi podarí schudnúť 2-3kg. Na začiatku som po konzultácii s Adelkou upravila stravovanie a nasledoval systém pravidelných tréningov. Po ťažkých začiatkoch sme to spolu s trénerkou úspešne zvládli. Po skončení kurzu som musela vymeniť šatník, schudla som 6kg a 6cm v páse (moja najväčšia slabosť). Odvtedy už uplynulo niekoľko mesiacov a cvičiť chodím pravidelne. Nielenže robím niečo pre svoje telo, ale získavam aj veľa energie.

Pani Katarína (60 rokov)

Keď sa jún preklopil do druhej polovice, začala som premýšľať nad sebou tak, ako vždy pred prázdninami. Veď nielen študenti, ale aj učitelia sa už tešia na slobodu bez limitov zvončeka v škole. Rozdiel bol však v tom, že tentokrát som svoje túžby ,,urobiť niečo so sebou a schudnúť“ premenila na reálne statky. A prečo nie? U nás v Novej Dubnici ma totiž zaujal reklamný billboard intenzívny program chudnutia. K motivácii, schudnúť na poslednú stužkovú v mojej kariére, sa pridal aj trochu závistlivý pohľad na tri perfektne vyšportované telá mladých ľudí, ktorí sa z billboardu na ma usmievali. Naštartovala som odvahu a zavolala na telefónny kontakt do fitka v Dubnici nad Váhom. Všetko potom malo rýchli spád. Krátky, profesionálny a pre mňa aj povzbudzujúci rozhovor s pánom Belobradom, po ktorom nasledovali moje obavy spojené s pridelením trénera. 18. Júna- prvý tréning. A už sa na mňa usmieva slečna z bilboardu- Adelka Ondrejovičová. Mám rešpekt, veď je to úspešná ,,fitneska,,. Dávam si záväzok vydržať až do konca!..
Systém je perfektný – dva kruhové tréningy a teraz už dva osobné tréningy s Adelkou u nás "doma" vo fitku v hoteli Alfa. Keď mám chuť a čas idem aj cez víkend na kardio len tak, aby hmotnosť nestála. S litrami potu na moju veľkú radosť idú kilogramy, aj vďaka radám trénerky o stravovaní, rýchlo dole. Dnes mi začína ôsmy týždeň programu a ja som temer o osem kilogramov štíhlejšia a psychicky nabudená. Keď sa nás pán Belobrad na spoločnom stretnutí účastníkov kurzu pýtal aj na to, koľkými bodmi od1 po 10 by sme hodnotili svoju spokojnosť s priebehom tohto podujatia, bez váhania dávam 10. A prečo nie? Mám totiž rada systém, poctivú a premyslenú, aj keď pre nás pri cvičení niekedy trocha bolestnú, profesionálnu prácu. Čo však oceňujem najviac, je priateľská atmosféra pri tréningoch a radosť z pohybu, na ktorú by som bola nebyť tejto príležitosti, už skoro zabudla. Môžem len odporučiť.

“Váhate, či sa na to dať? A prečo nie?”

Pani Helena (36 rokov)

Na začiatku bolo odhodlanie, môj život chcel jednoznačne zmenu. Vtedy som ešte celkom netušila akú, ale vedela som, že musím niečo urobiť. Každý jeden z nás má inú motiváciu. Niekto chce schudnúť, ďalší nabrať svalovú hmotu, iný chce tráviť čas v príjemnej atmosfére, pre mňa, bolo však najdôležitejšie moje zdravie. Ako človek, ktorý sa denne stretáva pri svojej práci s ľuďmi s rôznymi zdravotnými problémami a ktorý má sám zdravotné problémy a s tým súvisiace mnohé obmedzenia, som si vďaka XFITU našla cestu k novým cieľom. Na začiatku bolo už spomínané odhodlanie. Bolo to v deň, keď som s obrovskými bolesťami neschopná pohybu ležala v posteli a v googli som lustrovala, aké mám vôbec možnosti ďalej existovať. Moje nohy prestávali spolupracovať, začalo mi ochabovať svalstvo, brala som množstvo liekov, trpela nadváhou... V mojom živote figurovalo množstvo vecí, ktoré mi uberali na kvalite života. Rozhodla som sa konať. Nasledovalo prvé stretnutie s p. Belobradom. Ešte cestou na toto stretnutie mi bežalo hlavou množstvo myšlienok: „Toto nezvládnem! Čo mi už šibe?“ Pýtala som sa sama seba: „Čo to robím?“ Napriek mojim obavám stretnutie prebiehalo v príjemnej atmosfére. Nakoniec som to nevzdala, dnes navštevujem XFIT ôsmy mesiac. A to len vďaka tomu, že som sa tam každým dňom cítila lepšie a lepšie. Obrovský kus práce so mnou odviedol môj tréner, ktorý je pre mňa tým najskvelejším trénerom a človekom. Patrí mu moje obrovské ĎAKUJEM! Dnes okrem toho, že mám dolu niekoľko kilogramov, mám minimálne bolesti, moja liečba je zredukovaná na minimum a aj môj dlhoročný lekár na mňa pozerá s údivom ako na zázrak. Začala som nový život. Začala som si plniť sny, ktoré sa ešte pred nedávnom zdali nereálne. Dnes mám oveľa viac sebavedomia, úsmev na tvári a dni nabité množstvom aktivít.
XFIT, miesto, ktoré pre mňa veľa znamená...miesto aktívneho oddychu, relaxu, príjemnej atmosféry, miesto plné skvelých ľudí...a pre mňa nádej na dni bez bolesti, plné aktivít... Ak niekto o sebe pochybuje, napriek tomu urobte prvý krok, nevzdávajte sa svojich snov.

„V živote človeka totiž neexistuje zlyhanie, iba učenie sa.„

Pán Juraj (36 rokov)

Cvičiť som začal preto, že som chcel konečne urobiť niečo so svojou váhou. Oslovila ma reklama o intenzívnom chudnutí na bilboarde. Podarilo sa mi zhodiť pár nadbytočných kilogramov, čo ma naštartovalo v tom naďalej pokračovať. S cvičením, s programom a samozrejme aj s Adelkou- trénerkou som veľmi spokojný.
Cvičenie sa stalo jednou z mojich hlavných priorít života, tak dúfam, že mi to vydrží.
Pozdravujem a nech sa darí celému tímu X-Fit.

„Čím ďalej sa rozhodujete, váhate, tým viac klesá pravdepodobnosť úspechu„

Pani Ingrid (34 rokov)

Všetko to začalo koncom mesiaca, keď sme mali dohodnuté prvé stretnutie s pánom Belobradom. Rozhovor sa viedol v duchu: potrebujem schudnúť a hlavne odbornú pomoc s tým spojenú, nakoľko sama nie som dostatočne silná to zvládnuť.
Počas rozhovoru sme rozobrali moje katastrofálne stravovacie návyky a taktiež fyzický pohyb, ktorý výrazne absentoval. Na konci stretnutia som bola odhodlaná začať cvičiť a zmeniť svoj doterajší život, no mala som obavu či to dokážem.
Začiatkom marca som začala s cvičením pod odborným dohľadom osobného trénera, kde nechýbali pravidelné konzultácie o zdravých stravovacích návykoch. Postupne sme upravili môj jedálniček a nevhodné jedlá sme nahradili zdravšími a menej kalorickými. Nie je jednoduché odcvičiť si náročný tréning a zároveň dodržiavať správnu životosprávu. Výsledky sa dostavili onedlho. Počas kurzu sa mi podarilo schudnúť krásnych 19 kg. Cítim sa fantasticky ako po fyzickej, tak po psychickej stránke. Teším sa na každý tréning a v tomto nasadení chcem pokračovať aj naďalej. Som presvedčená, že cvičenie pod dohľadom profesionála je efektívnejšie, rýchlejšie a hlavne zdravšie. Vrelo odporúčam každému, kto ešte stále váha, nech vyskúša intenzívny program a sám uvidí, že všetko sa dá... pretože:

„Čím ďalej sa rozhodujete, váhate, tým viac klesá pravdepodobnosť úspechu„

Dobrý tréner je polovica úspechu!

Osobný tréning je určený všetkým tým, ktorí chcú dosahovať výsledky úmerné vynaloženej námahe. Predstavuje individuálnu starostlivosť pod odborným dohľadom kvalifikovaného trénera. Našim cieľom je, Vaša spokojnosť.

V sekcií Osobný tréner sa dozviete viac o tejto službe.

Viac